Rabbit Glow – vegaaninen kosmetiikkablogi
  • Kosmetiikka
    • aurinkosuoja
    • itseruskettava
    • kasvovoide
    • kasvovesi
    • puhdistusaine
    • kuorinta
    • vartalovoide
    • ripsiväri
    • meikkivoide
    • huulipuna
    • mineraalimeikki
    • puuteri
    • hiusmuotoilu
    • shampoo
    • hoitoaine
  • eettinen muoti
  • Suosittua
    • kotimainen kosmetiikka
    • zero waste
    • Vuoden parhaat
    • Vitamiinit
    • ajattelu
  • Tietopankki
    • Kosmetiikkatietoa
    • Mitä tarkoittaa vegaaninen kosmetiikka?
    • Vegaaninen kosmetiikka listattuna
    • Hiilineutraali kosmetiikka
  • Brändit
    • Algamaris
    • Avril
    • Benecos
    • BYBI Beauty
    • Catteco
    • Ekopharma
    • Flow Cosmetics
    • Korento Cosmetics
    • Laponie of Scandinavia
    • Lavera
    • Lily Lolo
    • Madara
    • Mossa
    • Neal’s Yard Remedies
    • Zuii Organic
  • Taustalla
    • Vegaaniblogi kosmetiikasta
    • Yhteistyöt
Rabbit Glow – vegaaninen kosmetiikkablogi

blogi, jonka aiheena on vegaaninen kauneus, luonnonkosmetiikka ja eettinen muoti

  • Kosmetiikka
    • aurinkosuoja
    • itseruskettava
    • kasvovoide
    • kasvovesi
    • puhdistusaine
    • kuorinta
    • vartalovoide
    • ripsiväri
    • meikkivoide
    • huulipuna
    • mineraalimeikki
    • puuteri
    • hiusmuotoilu
    • shampoo
    • hoitoaine
  • eettinen muoti
  • Suosittua
    • kotimainen kosmetiikka
    • zero waste
    • Vuoden parhaat
    • Vitamiinit
    • ajattelu
  • Tietopankki
    • Kosmetiikkatietoa
    • Mitä tarkoittaa vegaaninen kosmetiikka?
    • Vegaaninen kosmetiikka listattuna
    • Hiilineutraali kosmetiikka
  • Brändit
    • Algamaris
    • Avril
    • Benecos
    • BYBI Beauty
    • Catteco
    • Ekopharma
    • Flow Cosmetics
    • Korento Cosmetics
    • Laponie of Scandinavia
    • Lavera
    • Lily Lolo
    • Madara
    • Mossa
    • Neal’s Yard Remedies
    • Zuii Organic
  • Taustalla
    • Vegaaniblogi kosmetiikasta
    • Yhteistyöt

Impolan hamppukosmetiikkaa herkälle iholle (& arvonta)

- rabbitglowblog@gmail.com 5.10.2017
Julkaistu 5.10.2017Päivitetty 29.6.2020

                                                           Kaupallinen yhteistyö Impolan kasvitila/ Impola Hemp Cosmetics

Kotimaista kosmetiikkaa, jonka johtava ainesosa on ekologinen ja superravinteikas? Kyllä kiitos!  Sastamalassa sijaitseva Impolan kasvitila on tuttu hamppuelintarvikkeistaan, mutta nyt kuuluu uutta hamppukosmetiikan saralta. Impolan uuteen hamppukosmetiikkaan kuuluu viisi tuotetta erityisesti herkän ja helposti reagoivan ihon tarpeisiin. Koko linja on vegaanista luonnonkosmetiikkaa.

Impolan kotimainen hamppukosmetiikka

Ja nyt etenkin herkkäihoiset kuulolle: Impolan kosmetiikkalinja sai alkunsa siitä, kun elintarvike-hamppuöljy
toi hyviä tuloksia atooppisen ihon hoidossa. Hamppu sisältää esim. ihon kosteustasapainoa
ylläpitäviä ja mahdollisesti tulehdusta hillitseviä omega-6- ja omega-3-rasvahappoja erinomaisessa suhteessa. Lisäksi öljyssä on tuttua
”anti-age-vitamiinia”, uudistavaa E-vitamiinia.

Impolan hamppu on EU:n hyväksymä hyötyhamppulajike Finola, joka ei tietenkään sisällä huumaavia ainesosia. Hamppu viljellään ja puristetaan öljyksi Impolan tilalla, eikä viljely vaadi kasvinsuojeluaineita. Tuotteilla on kotimainen luonnonkosmetiikan Fi-Natura sertifikaatti. Tuotteiden sopimusvalmistaja on puolestaan Naviter, joka tunnetaan Ekopharman valmistajana.

Impolan hamppukosmetiikka on herkkäihoisten ohella monelle ihotyypille sopivaa, ja miellän sarjan arkikosmetiikan olennaisten purkkien joukkoon. Koostumukset ovat miellyttäviä ja suht’ nopeasti imeytyviä. 

Tuoksut ovat  melko mietoja ja ei-hamppumaisia. Jos joku jo mietti sitä The Body Shopin hamppukäsirasvaa, näiden tuoksu on ihan eri. Tuoksuvertailun keksin lähinnä jostain Ekopharman tuotteesta, ehkä lempeästä ja hieman makeasta Vadelma-sarjasta.

Kasvovoide on pätevä jokaihon kasvovoide, joka pitää ihon kosteustasapainon kuosissa eri ihotyypeillä. Minulla on samanaikaisesti rasvoittuva ja pintakuiva sekaiho, ja
kasvovoide on sopinut mutkitta sekä meikin alle ja yövoiteeksi.

Kasvovoide kosteuttaa mutta ei kiristele, mutta ei myöskään lisää ihon rasvaisuutta. Voide muistuttaa koostumukseltaan Ekopharman kasvovoiteita, joita täytyy hieroa hellästi kasvoille ennen lopullista imeytymistä. Sarjan hinnat ovat oikein kohtuulliset: kasvovoide kustantaa täysihintaisena 23,5 euroa Impolan verkkokaupassa (ja onkin linjan arvokkain tuote). Impolan verkkokaupassa on vielä tätä kirjoittaessa koko hamppukosmetiikkalinja alennuksessa.

 

Ihoöljy tehostaa muiden voiteiden kosteustehoja ”lukitsemalla” ne iholle. Sipaisen öljyä kasvojen kuiville kohdille yötä vasten. Tuntuma on tällöin vähän öljyisempi, mutta lopputuloksena on aamulla kuulaampi ja hilseilemätön hipiä.  Kevyt pipettiöljy on kosmeettiisesti miellyttävämpi kuin ruokakäytön paksumpi öljy, vaikka molempia voi käyttää koko vartalolle.  Öljy on  vihertävää hampun sisältämän lehtivihreän vuoksi. Iholla se ei silti näytä vihreältä. Ihoöljyn kohtuullinen hinta on 21,5 euroa.

Suihkutuotteista shampoo ja hoitoaine jatkavat hoitavan hellävaraista -fiilistä. Molemmat sisältävät myös kosteuttavaa hampunsiemenöljyä. 

Shampoo pesee hiukset puhtaaksi, mutta ei kuivakan natisevaksi. Miellän tämän enemmän kuivemman ja herkemmän hiuslaadun shampooksi kuin  rasvoittuvien hiusten tuotteeksi. Hiuspohjani on kuitenkin rasvoittuva ja shampoo pitää normaalin hiustenpesuvälin kunnossa. Hyvä shampoo toistuvaan pesuun, sanoisin, mutta oma pääni vaati ajoittain syväpuhdistuksen ja selkeämmin tuuheuttavan shampoon. Hyvin vaahtoava sulfaatiton shampoo kustantaa täysihintaisena 13,5 euroa.

Miedontuoksuinen suihkugeeli on miedosti vaahtoava ja lempeä: tämä ei pese ihoa kuivakan kiristeleväksi. Tämä on hyvä valinta vähemmän tuoksuvaan ihonhoitoon tai silloin, kun ei halua vartalotuotteiden riitelevän vaikkapa parfyymin  kanssa. Suihkugeelin kohtuullinen on 13,50 euroa.

Koko sarja on laadultaan hyvää, mutta käsi- ja vartalovoide on jengin suosikkini. Kropan ihoni tervehtii vuodenaikojen vaihtumista usein kuivumalla ja kutisemalla, ja silloin on tärkeää valikoida sopivat voiteet. Kosteusvoiteen kanssa tämä ongelma on ollut kokonaan poissa ja olen säästynyt monelta raapimishetkeltä vaikkapa silloin, kun tietyt vaatteet muutoin kutittaisivat kuivaa ihoa. 

Koostumus imeytyy tarpeeksi nopeasti ennen vaatteiden pukemista. Käsivoiteena tämä on hyvä yötä vasten – vaikka samalla kun sipaisee ihoöljyä kuiville kynsinauhoille! Täysihintaisena purnukka maksaa 23,50 euroa, kohtuullinen hinta mielenrauhasta. 😉

Lopuksi vielä yksi plussa. Hampputuotteisiin on ehkä liitetty vähän kotikutoisia
mielleyhtymä, mutta Impolan tuotteista tämä vaikutelma loistaa
poissaolollaan. Purkkien ulkoasu on raikas ja
selkeä. Kosmetiikan estetiikka onkin tärkeä osa purkkivalintojani yhtä
lailla sisällön kanssa.  

Kosmetiikan ilosanomaa on mukava jakaa eteenpäin: sokerina pohjalla on arvonta, josta voit voittaa paketin Impolan hamppukosmetiikkaa, joka sisältää kaikki viisi kosmetiikkalinjan tuotetta. 

Näin osallistut arvontaan: 


1. Jätä kommentti ja kerro,  mikä Impolan hamppukosmetiikan tuotteista kiinnostaa sinua eniten.

2. Jätä myös toimiva sähköpostiosoitteesi


*Jos haluat tuplata voittomahdollisuutesi, osallistu myös Instagramin puolella olevaan arvontaan (osallistumisohjeet löytyvät Instagram-tililtäni). *



Arvonta on voimassa viikon, 12.10.2017 klo 23:59 saakka.

Impolan kasvitila sponsoroi arvontapaketin. Voittaja suostuu siihen että välitän osoitetiedot Impolalle, joka lähettää paketin. Osoitetietoja ei käytetä muuhun tarkoitukseen. Jos voittaja ei vastaa viikon kuluessa, arvon uuden voittajan.

Impolan kosmetiikkaa voi hankkia Impolan verkkokaupasta. Jälleenmyyjien lista on päivittymässä vielä Impolan kasvitilan verkkosivuille.

71 Kommentit

Ulpu 5.10.2017 - 06:00

Kivaa, että uusia sarjoja putkahtelee. 🙂 Kasvoöljy taitaa olla näistä kiinnostavin, vaikka kaikki vaikuttavat kivoilta. Olisi kiva päästä kokeilemaan, kotimaisuus on hieno juttu.

ulpustiina[at]gmail.com

Vastaa
Raisa 5.10.2017 - 06:48

Onpa ihania! En ookaan tajunnut, että Impolalla on myös kosmetiikkaa. Eniten mua kiinnostaisi tuo vartalovoide tai shampoo.

raisakaroliina at gmail.com

Vastaa
Emma 5.10.2017 - 07:14

Vartalovoide kuulostaa ihanalta! heikkinen.em[at]gmail.com

Vastaa
haaruhainen 5.10.2017 - 07:26

Hamppuöljy on siitäkin mahtavaa ettei se tuki ihoa 🙂
Shampoo kiinnostaa eniten, se voisi sopia omille hiuksille, vartalovoidekkin kyllä kuulostaa hyvälle.
haaruhainen[at]gmail.com

Vastaa
Unknown 5.10.2017 - 07:27

Vaikuttavat kokeilemisen arvoisilta tuotteilta! Kasvovoide kiinnostaa eniten. Muuten on köytössä jo Impolan hampunsiemenet.
ruuskanen.terhi at gmail.com

Vastaa
Mervi 5.10.2017 - 07:58

Iso 👍sille,että luonnonkosmetiikkaan panostetaan yhä enemmän Suomessa. Itse koittanut myös vaihtaa pikkuhiljaa luonnonkosmetiikkaan. Surullista miten paljon käytetty esim kuorintoihin keinotekoisia aineita,kun luonnossa olisi omat raaka-aineet siihen tarkoitukseen. Tottakai luonnonkosmetiikka maksaa senkin takia enemmän,mutta jos voi käyttää puhtaampia aineita kasvojen,hiusten tai vartalon pesuun ja kosteuttamiseen,niin itse olen luonnon puolesta valmis maksamaan. Ja kotimainen on aina kotimainen. 💖 Vaikuttaa mielenkiintoisilta kaikki sarjan tuotteet. 💎 Suosikiksi kuitenkin nousi kasvovoide. Itse omistan juuri samanlaisen ihon,kun sinulla. Välillä on haastavaa löytää oikeanlaista kasvovoidetta ja osa jättää kamalan rasvaisen tunteen iholle ja siitäpä on mukava lähteä naama kiiltävänä töihin. mervi.partanen[at]gmail.com

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 08:31

Kaikki kuulostavat kivoilta, eniten olisin kiinnostunut shampoosta.

emmax[at]live.fi

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 09:22

Ihoöljy kiinnostaa eniten 🙂
mar.marttinen(at)gmail.com
Kepa

Vastaa
SariB 5.10.2017 - 09:24

Onpa kiinnostavia kotimaisia tuotteita <3 Niitä kokeilisin mielelläni.
Kasvovoide ja öljy kiinnostavat eniten, koska ne on niin mun juttuja;)

blooomxo at gmail.com

Vastaa
Mari 5.10.2017 - 09:27

Käsi- ja Vartalovoide (ennen luonnonkosmetiikkaan siirtymistä ja ennen loreal kauppaa The body shopin hamput oli lemppareita).matiilikainen(at)gmail.com

Vastaa
Pirjo S 5.10.2017 - 09:28

Kirjoittaja on poistanut tämän kommentin.

Vastaa
Noora 5.10.2017 - 09:28

Vartalovoide kuulostaa herkulliselta ja sopivalta miulle : )

noora.suihko[at]hotmail.com

Vastaa
Maija / Kivipuuteri-kosmetiikkablogi 5.10.2017 - 10:24

Käsi- ja vartalovoide kuulostaa siltä mitä minun ihoni kaipaa. Ihan uusi merkki minulle, mutta kiinnostava 🙂
kivipuuteri(a)gmail.com

Vastaa
Hanna Haliseva 5.10.2017 - 10:36

Käsi- ja vartalovoide kuulostaisi kivalta testituotteelta 🙂

hanna.lahtinen (at) gmail.com

Vastaa
VirpiN 5.10.2017 - 10:48

Käsi- ja vartalovoide kiinnostaa. 👍 naukkarinen.virpi(@) gmail.com

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 10:58

Shampoo. Ihanaa että kotimaista sekä luonnonkosmetiikkaa.
elisa.puustinen[at]gmail.com

Vastaa
Erika 5.10.2017 - 11:11

Eniten kiinnostelee kasvovoide. Osallistuin kisaan myös Instan puolella. 🙂
munelamaa(at)gmail.com

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 11:21

Tätä sarjaa olisi kiva testata! Hampunsiemenet ovat tähän mennessä tuttuja suun kautta nautittuina. Jos yksi tuote on valittava, eniten kiinnostaa kasvovoide.
Tipetys[at]hotmail.com

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 12:03

Kuulostaapa hyvältä sarjalta. Tällä hetkellä toiveissa olisi löytää mieleinen vartalovoide, joten käsi- ja vartalovoide tulisi ajankohtaiseen tarpeeseen ja kuulostaa siltä, että sen voisi muutenkin ostaa. 🙂

annikettu[at]gmail.com

Vastaa
Tinde 5.10.2017 - 12:50

Kasvoöljy kiinnostaa eniten.

Oonjustiina@ gmail.com

Vastaa
Riikka Räpsäys 5.10.2017 - 14:17

Mahtavaa, taas uusi kotimainen sarja! Kaikki tuotteet kiinnostaa, mutta kasvovoide eniten, koska koen hankalimmaksi löytää hyvä sellainen.

riikka.johanna.isotalo[at]gmail.com

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 14:57

Kasvoöljy kiinnostaa erityisesti hilseileviin psoriläiskiin…
tanja.koukku @ gmail.com

Vastaa
Tanja 5.10.2017 - 15:35

Käsi-ja vartalovoide. Käteni rapisevat kuivuuttaan jo nyt, eikä ole edes talvi vielä.
tanja.dahlstrom@kolumbus.fi

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 16:04

Oohlalaa, mikä sarja! Kasvovoide kiinnostaa eniten, koska ulkotöissä kasvot joutuvat koville tuulessa ja tuiskeessa.
-Kipsuli-
fredriikka1@luukku.com

Vastaa
Teija 5.10.2017 - 16:07

Kuulostaa hyvälle uutuudelle, josta shampoota kiinnostaisi kokeilla!
hamalainentm[at]gmail.com

Vastaa
Heli Heinonen 5.10.2017 - 16:11

Kyllä se olisi tuo ihoöljy, koska rakkauteni öljyjä kohtaan on loputon.

heli.studiokaira[at]gmail.com

Vastaa
Nenna 5.10.2017 - 16:35

Shampoo kiinnostaa minua eniten! 🙂
minuhno[at]gmail.com

Vastaa
JonnaH. 5.10.2017 - 16:40

Käsi- ja vartalovoide, ihan sen vuoksi, että etsin aina luonnollisista vaihtoehdoista parempaa ja parempaa kosteuttavaa mutta silti suht kevyen koostumuksen omaavaa tuotetta.

hakusanarakkaus(at)gmail.com

Vastaa
sikurina 5.10.2017 - 17:15

Kasvoöljy kiinnostaisi kovasti.
s.kansakoski(at)luukku.com

Vastaa
Sumi 5.10.2017 - 17:42

Shampoo kiinnostaisi eniten.

suvi.vikholm(a)luukku.com

Vastaa
anna s. 5.10.2017 - 17:42

Suihkugeeli 🙂
anna_88@luukku.com

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 17:48

Oi, onpa kiinnostava uutuustuote minulle. Kiitos tästä vinkistä! Heräsi mielenkiinto kaikkia tuotteita kohtaan, mutta erityisesti kasvoöljyä kohtaan, jos yksi pitäsi valita. 🙂
Maisa
pienet.suloisuudet[at]gmail.com

Vastaa
Nimetön 5.10.2017 - 18:46

Kaikki ovat mielenkiintoisia, mutta shampoo eniten.
hippu(at)outlook.com

Vastaa
Outi Saariaho 5.10.2017 - 19:41

Kasvovoide ja käsivoide kiinnostavat eniten! Hienoa, että löytyy kotimainen ja miedosti tuoksuva hamppuöljytuotevalikoima!

outi.saariaho @ gmail.com

Vastaa
Nanna 5.10.2017 - 21:15

Kasvovoide kiinnostaa eniten 🙂
nannaliini10[at]gmail.com

Vastaa
Riitta 6.10.2017 - 03:58

Hamppuöljy ehkä tai kasvovoide.
makela.riitta (at)gmail.com

Vastaa
Daphnion 6.10.2017 - 05:21

Hyvä käsi- ja vartalovoide kiinnostaa aina. Ihana, että tulee uusia suomalaisia tuotteita luonnonkosmetiikan saralla.

laura.honkala(ät)gmail.com

Vastaa
Nimetön 6.10.2017 - 06:14

Hienoa että kasvattavat ilman kasvinsuojeluaineita, mehiläiset kiittää! Kasvoöljy kiinnosti tuotteista eniten, vuodenajan vaihtuminen ja kesän retuperäinen ihonhoito näkyy kasvoilla toisaalta epäpuhtauksina ja toisaalta taas kiristelynä ja hilseilynä.

tipi83@luukku.com

Vastaa
Eeva 6.10.2017 - 06:41

Hamppu ei tarvitse kasvinsuojeluaineita: impolankasvitila.fi/hampputietoa/viljely 🙂

Vastaa
Riiti 6.10.2017 - 07:33

Käsi- ja vartalovoide on ehkä se kiinnostavin, näin atoopikon mielestä koko sarja kyllä kuulostaa kokeilun arvoiselta ja näihin täytyykin tutustua paremmin. Kerroit, että tuoksu olisi mieto ja se on itselle iso plussa. Moni muuten loistava käsivoide/suihkugeeli on jäänyt käyttämättä voimakkaan tuoksun takia. Mukaan arvontaan 🙂 riiti81(At)gmail.com

Vastaa
Marja-Liisa 6.10.2017 - 07:43

Kuulostaa NIIN hyvältä! Eniten kiinnostaa shampoo.
postin.tuomaa[at]gmail.com

Vastaa
Paula 6.10.2017 - 08:13

Ihoöljy varsinkin nyt kun ilmat viilenee.
Paula.susanna[at]hotmail.com

Vastaa
Anita 6.10.2017 - 09:31

Oi vitsi, koko sarja vaikuttaa mahtavalta!! Erityisesti iho-öljy ja voiteet kiinnostavat.

anitakoskela[at]gmail.com

Vastaa
Hilda Hissu 6.10.2017 - 09:53

Ihoöljy kuulostaa hyvältä 🙂
hilsan@luukku.com

Vastaa
Nimetön 6.10.2017 - 10:50

Hyvä, että tulee kotimaisia tuotteita. Kaikki ovat kiinnostavia, päänahkani haluaa kokeilla shampoota:)
koo.aaa[at]gmail.com

Vastaa
Nimetön 6.10.2017 - 10:56

Kasvovoide kiinnostaa eniten. Tosin kaikki kyllä.

Maire
Hullutellen(A)gmail.com

Vastaa
Emilia 6.10.2017 - 13:24

Tuo shampoo kuulostaa erittäin lupaavalta! Sarja on minulle uusi, mutta varmasti kokeilemisen arvoinen 🙂 (turkoosejaunelmia[at]gmail.com)

Vastaa
EevaM 6.10.2017 - 15:56

Oi upeaa, kuulostaa niin hyvältä tuo sarja! Kasvovoide kiinnostaa eniten.
eeva22[at]hotmail.com

Vastaa
Santtu 6.10.2017 - 20:22

Ihoöljy kiinnostaa näistä eniten koska käytän paljon öljyjä ihonhoidossani. Uskon että kaikki sopisivat mitä mainioimmin atooppiselle iholleni. Erittäin mielenkiintoinen sarja jota täytyy kyllä kokeilla ☺ sanikka[at]yahoo.com

Vastaa
Unknown 6.10.2017 - 21:08

Kasvovoide kiinnostaa eniten. Kiva, että kotimaisia tuotteita alkaa ilmestymään enemmän markkinoille 🙂
ellijapii[at]gmail.com

Vastaa
Nimetön 6.10.2017 - 22:19

ihoöljy kiinnostaa eniten! brita.karjalainen[at]gmail.com

Vastaa
Mammutti 6.10.2017 - 23:36

Ihoöljy suurimman kiinnostuksen herätti, vaikka koko sarja vaikuttaa kokeilun arvoiselta.
mammutinpuikot[at]gmail.com

Vastaa
Minna 7.10.2017 - 07:09

Shampoo kiinnostaa, niitä kun on vaikea löytää vegaanisena omille hiuksille sopivana. minskuu[at]hotmail.com

Vastaa
Mama Lina / Liinakoo 7.10.2017 - 07:17

Käsi- ja vartalovoide, kiinnostaa että toimiiko todella todella kuiviin käsiin :3

liina.mamma(a)gmail.com

Vastaa
Nimetön 7.10.2017 - 08:34

Kasvovoide kiinnostaa eniten 🙂
tyttinurminenn (at) hotmail.com

Vastaa
Miia 7.10.2017 - 13:02

Vartalovoide kuulostaa ihanalta! 🙂

mimyy93[at]gmail.com

Vastaa
Sallikka 7.10.2017 - 13:15

Ihoöljy kiinnostaa ehkä eniten 🙂
matsalikka[at]gmail.com

Vastaa
Anna 7.10.2017 - 15:34

Kasvovoide kiinnostaa 🙂
annakananen (at) hotmail.com

Vastaa
Elise H. 7.10.2017 - 22:23

Kiinnostavia tuotteita, mukana arvonnassa! Käsi- ja vartalovoide kiinnostaa eniten 🙂
netteri[at]gmail.com

Vastaa
Johanna 8.10.2017 - 07:06

Kasvovoide kiinnostaa itseäni eniten. Luonnonkosmetiikkaa olen käyttänyt jo useamman vuoden, mutta luotto kasvovoidetta en ole onnistunut vielä löytämään. Ihoni on herkkä, joten nuo Impolan tuotteet ovat varmana kokeilemisen arvoisia.
joynamoy[at]hotmail.com

Vastaa
Nimetön 8.10.2017 - 13:12

Shampoo ja ihoöljy kiinnostavat eniten! 🙂

sara.melinaisabel @ live.fi

Vastaa
TiinaS 8.10.2017 - 19:14

Shampoo kiinnostaa eniten.
Tiina
miumiu83 at gmail.com

Vastaa
Nella 8.10.2017 - 21:47

Shampoo kiinnostaisi eniten, kun hakusessa on juuri sellainen joka ei tee hiuksiin nitisevää tunnetta ja on luonnonkosmetiikkaa 🙂 neitiminttukihara (at) gmail.com

Vastaa
Nimetön 9.10.2017 - 15:12

Näin talven tullen kiinnostaa tuo ihoöljy erityisesti 🙂 Mielenkiintoisen oloinen sarja kokonaisuudessaan! alittlematchgirl[at]gmail.com

Vastaa
Hannahelena 9.10.2017 - 16:04

Super ihanat tuotteet <3

Vastaa
Salli M 11.10.2017 - 11:57

Kasvovoide kiinnostaa eniten.hienoja tuotteita varmaan kaikki.Salli.moilanen35[at]gmail.com

Vastaa
Heini 11.10.2017 - 20:29

Tuo käsi- ja vartalovoide kiinnostaa eniten! 🙂 kokkonen.heini(at)gmail.com

Vastaa
Sirkkuli 11.10.2017 - 23:09

Ihania tuotteita 🙂
sirkkulitm[at]gmail.com

Vastaa
Unknown 12.10.2017 - 14:46

Kuivan kropan omistajana kiinnostaa kaikki mutta eniten kasvovoide , sittenöljy. Mielenkiintoinen uusi tuttavuus…
bikkenpilttuu[at]hotmail.com

Vastaa
Mia / Beauty Highlights 13.10.2017 - 17:49

Arvonta oli ja meni, mutta kommentoinpa silti, että onpa söpöllä tavalla tyylikkäät purkit! Mulle aivan uusi sarja, täytyypä pitää mielessä. Luonnonkosmetiikkaa tulvii nykyään ovista ja ikkunoista, että kaikkea ei repeä millään testaamaan, vaikka vaihtelisi voiteita joka päivä 😀 Nykyään yritän ihan tieten tahtoen keskittyä samoihin tuotteisiin edes muutaman viikon, että saan niistä enemmän irti – ja jotta myös iho saa! 🙂

Vastaa
Eeva 13.10.2017 - 18:13

Mä tykkään myös hempeästä värimaailmasta. 🙂 Totta kyllä että luonnonkosmetiikkaa on markkinoilla tosi paljon ja mulla onkin muutama sellainen luottosarja joita käytän eniten. 🙂

Vastaa

Jätä kommentti Peru vastaus

Tallenna nimeni, e-mailini ja verkkosivuston osoitteeni tälle selaimelle seuraavaa kommentointia varten.

Aiempi postaus
Suosikkipaletti vielä jaksaa
Seuraava postaus
Hakusessa vegaaninen deodorantti?

Lukuvinkit

Nordic Natural Beauty Awards: voittajatuotteiden vegaaniset tärpit

Paras kasvoöljy: 5 luonnonkosmetiikan suosikkia

BYBI Beauty: 5 parasta tuotetta ja kokemuksia uutuuksista

Luonnonkosmetiikan kasvoöljyt eri ihotyypeille – valintaopas Neal’s Yard Remediesin valikoimasta

Luonnonkosmetiikkaa tarjoushinnoin – uutuuksia ja kestosuosikkeja House of Organicissa

Taika-luonnonkosmetiikka testissä – kotimainen, edullinen ja vegaaninen uutuus

Bloggaaja

Bloggaaja

Eeva

Blogia kirjoittaa sisällöntuotannon ammattilainen Keski-Suomesta, jolle veganismi on lähtemätön osa vastuullisuutta. Tervetuloa lukemaan Suomen suurinta vegaanista kauneusmediaa, jonka aiheena on myös eettinen muoti ja ekoilu.

Promotion Image

Kuukauden top 3

  • 1

    Eettinen talvitakki: vegaaniset vaihtoehdot ilman untuvaa

  • 2

    Testissä Madara Skin Equal -meikkivoide SPF 15 – kuulas ja kepeä uutuus

  • 3

    Parhaat kosmetiikkatuotteet 2020 iholle, hiuksille ja vartalolle

Hae

Arkistot

Seuraa Instagramissa

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Bloglovin

© 2020 Rabbit Glow | Evästetiedot


Ylös